Zdravím všechny příznivce programu Magic Workstation. Mnohým jistě netřeba představovat, pro nováčky a zvědavce je tu článek, který jsem napsal před lety pro server Magic-guru.cz.

Od té doby se toho hodně změnilo, oficiální stránky přestaly být aktuální, tvůrce programu má zřejmě jiné zájmy, proto jsem měl problém sehnat aktuální databázi, obrázky karet z nových edic.

Potuloval jsem se bezradně po fórech, hledal odkazy, ne vždy úspěšně. Nakonec jsem narazil na zdroje, o které se starají nadšenci a příznivci MWS, které vám nyní předkládám.

Oficiální www.magicworkstation.com stránky obsahují základní verzi programu. Do nových verzí Windows se vám tento program asi ani nepodaří nainstalovat.

Použijte proto raději MWS Easy Instal ze stránek http://blog.mtgbr.com. Easy install je důležitý také pro upgrade databáze. Pokud byste použili původní instalaci, nové databáze vám nebudou v tomto programu fungovat. Instalujte raději do kořenového adresáře (prostě rovnou na disk C: ), ne do složky Program Files, která je instalací defaultně nabízena. Někde jsem se dočetl, že to může být problém. 

Po instalaci programu je potřeba aktualizovat databázi. Zkontrolujte oficiální zdroj www.mwsgames.com. Pokud nepochodíte, budete muset hledat ve forech na webu www.slightlymagic.net. Možná ale budete fungovat tento odkaz, přímo na soubor. Autor posledních několika verzí má přezdívku Goblin Hero.

Posledním krokem k plnohodnotnému používání MWS je stažení obrázků, a jejich nahrání do složky PICS, přesněji do složky PICS/_MTG.
Je možné použít původní zdroj www.mwsgames.com.
Osobně nejdraději používám obrázky z http://blog.mtgbr.com kde se také nejsnáze vyhledává.
Pokud nepochodíte, a to se často stane, hledáte-li nové edice, musíte se poohlédnout ve fórech www.slightlymagic.net.

Doufám, že vám informace obsažené v tomto článku pomohou ušetřit čas!

3.10.2021 - návod a soubory ke stažení